spotkanie z Drużyną Szpiku

IMG 0639W dniu 9 stycznia 2013r. w sali konferencyjnej naszej szkoły odbyło się spotkanie z Drużyną Szpiku.

Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi. Gotowość niesienia pomocy to nadrzędny cel Drużyny.
„Dzielimy się sobą, naszymi zdolnościami, talentami i umiejętnościami, ale także otwartością, wrażliwością i gotowością do działania na rzecz potrzebujących. Mamy nadzieję, że uda nam się uratować choćby jedno ludzkie życie, a w niejednym sercu rozpalić ogień wiary, że pomoc dla niego na pewno się znajdzie” - twierdzą członkowie Drużyny.
Wśród nich znajdują się osobistości życia publicznego, gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet. Kapitanem teamu został piłkarz Piotr Reiss, wspierają go olimpijczycy: Julia Michalska, Michał Jeliński, Anita Włodarczyk, Aneta Konieczna, Szymon Ziółkowski, Monika Drybulska, sprinter Marcin Urbaś. Silną grupę stanowią artyści pod wodzą aktorki Katarzyny Bujakiewicz, wspieranej przez Magdę Stużyńską, Magdę Steczkowską, Olgę Bończyk, Sylwię Grzeszczak, Macieja Balcara, Meza, Libera, Kalwiego, zespół Arka Noego. Do Drużyny Szpiku należą artyści poznańskich scen: Teatru Wielkiego, Teatru Polskiego, Teatru  Animacji i Teatru Nowego, a także śpiewacy Poznańskiego Chóru Katedralnego, dziennikarze, lekarze, prawnicy i politycy, którym przewodzą Przemysław Pacia Wicewojewoda Wielkopolski i Ryszard Grobelny Prezydent Poznania. W szeregach Drużyny znajdują się również kolarze, żużlowcy oraz futboliści. Obok znanych nazwisk zespół tworzy cały szereg ludzi, na co dzień anonimowych, a w dniu egzaminu z człowieczeństwa stających ramię w ramię z wielkimi tego świata.

Dziękujemy Pani Marii Homan i Panu Michałowi Filimon za wizytę i spotkanie w naszej szkole.


IMG 0635 IMG 0641 IMG 0643 IMG 0646logo big Zespół Szkół Elektrycznych Nr1 w Poznaniu
60-594 Poznań,
ul. J.H. Dąbrowskiego 163
tel. 61-841-71-14, 61-847-04-12, 61-847-04-13
NIP 781-13-64-917 REGON 000688284
Sekretariat czynny w godz. 8.00-15.00
sekretariat@zse-1.edu.pl
Copyright © 2012 ZSE Nr1 Poznań. All Rights Reserved. Designed & created by Krzysztof Wytyk
efs
oke
pozn
Scroll to top